Jdi na obsah Jdi na menu
 


Knihovna

Pěkovská knihovna je otevřena:

pondělí: 17.30 hod. - 19.00 hod.

středa: 17.30 hod. - 19.30 hod.

 

Kontakt: pokorny.pekov@seznam.cz

 

 img_4822.jpgVýstava loutek V. Klimtové - duben 2010

 

 

 

 

 

 

 

Drakiáda - 15.10.2011p1040032.jpg

 

 

 

 

 

 

 

m1310024.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Od soboty 19. listopadu 2011 do soboty 26. listopadu 2011 bylo možno shlédnout v pěkovské knihovně výstavu svatebních fotografií "Procházka svatbami několika generací". Výstavu jsme zahájili malou vernisáží, kde nechybělo malé občerstevní. Děkujeme všem, kteří zapůjčili ze svých soukromých alb a archivů fotografie. Bez nich by výstava vzniknout nemohla.

Fotografie z výstavy si můžete prohlédnout zde.

 

Z pátku 30. března 2012 na sobotu 31. března 2012 přespalo deset dětí v knihovně - konala se již 3. Noc s Andersenem. Jedná se o akci knihoven na podporu dětského čtenářství. A proč se jmenuje zrovna s Andersenem? Na 2. dubna připadá výročí narození dánského pohádkáře Hanse Christiana Andersena. Letos jsme si připomněli 100. výročí narození malíře a ilustrátora Jiřího Trnky. Mimo jiné na děti čekal kvíz a křížovka vztahující se k J. Tnkovi, pro menší děti test "Jak dobře znáš pohádky?", četli jsme Broučky, shlédli Tnkovu Zahradu, opékali špekáčky, rohlíky (ty jsme si dokonce sami vyrobili) a brambory, nechyběla "Broučkova noční cesta" po budově bývalé školy, polštářová bitva, společenské hry a nejstarší děvčata si k ránu klidně usnula při čteném hororu od E. Bulwer-Littona - "Strašidelný dům". A protože už budou brzy Velikonoce, děti si upletly pomlázku a namalovaly perníky. Děkujeme maminkám za dobré buchty a koláče - původně k snídani. Ale večer byl hlad, a tak se hodovalo. Měli jsme toho naplánováno více, ale nějak jsme to všechno nestihli, noc byla krátká. Díky deštíku jsme nemohli vypustit lampiony štěstí s přáním - tak snad příští rok.

 

V sobotu 14. dubna 2012 se uskutečnil již 2. ročník pingpongového turnaje "O putovní pohár pěkovské knihovny". Letos se vzhledem k velkému věkovému rozpětí účastníků soutěžilo ve čtyřech kategoriích. Zúčastnili se i tři hráči přespolní - a to z Bukovice. I tento rok "jely" dva poháry tam: v kategorii mladších chlapců vyhrál Honza Trojtl a  mladších mužů Michal Hubka. Naštěstí zbývající dva poháry zůstaly doma: za děvčata zabodovala Eliška Vrbová a za muže Míra Biško (Líska) - ten získal i titul absolutního vítěze a krásné červené auto, kterým chtěl původně odjet. Ale neodjel - malé plastové autíčko přijal nakonec s úsměvem. 

 

II. PĚKOVSKÁ DRAKIÁDA

Zatímco na loňské I. pěkovské drakiádě skoro vůbec nefoukalo a vítr jsme si spíš jen představovali, letos (v sobotu 6. října 2012) nám to vynahradil a foukal a foukal. A to tak, že avízovaný přelet motorového rogala musel být pro poryvy zrušen. Proto není divu, že tři draci se utrhli a letěli bez navigátorů a "pouštěčů" sami. Takže se rodiče dost proběhli, než je zase chytili. Chvílemi to vypadalo, že odletí i ty naše nejmenší dětičky, ale statečně bojovaly jednak s drakem, ale také s větrem. I tentokrát jsme mohli obdivovat draky různých tvarů a velikostí. Ani tatínci nezklamali - a když se zrovna tomu jejich drakovi létat nechtělo, dělali vše pro to, aby vzlétl. A fakt se povedlo. Vzlétl. Porota vyhodnotila nejkrásnější ručně dělané draky, nejvýše létající, nejdéle létající, nejakrobatičtější, atd.. Když už jsme byli všichni pořádně "vyfoukaní" a zmrzlí, přesunuli jsme se z Obšáru na místní hřiště, kde na nás čekaly výborné špekáčky, opečené brambory a pro někoho i dobrý svařák a také úžasné "dračí" perníčky od p. Mileny Čápové, podzimní muffiny p. Markéty Čápové a zdravá buchta od p. Leony Zelené. Ještě jednou moc děkujeme. A jak to celé skončilo? Každý dětský účastník drakiády odešel domů s diplomem, bublifukem a cenou. Příští rok na III. pěkovské drakiádě nashledanou.