Jdi na obsah Jdi na menu
 


Společnost pro rozvoj Pěkova a Honů

Občanské sdružení Společnost pro rozvoj Pěkova a Honů, o. s., vzniklo registrací Ministerstva vnitra dne 7. dubna 2010. Přípravný výbor ve složení Ivana Vrbová, Dana Hofmannová, Ing. Norbert Marel, Milan Kozár a Daniel Denygr dne 17. března 2010 na společném jednání připravil stanovy, zvolil název a vytyčil hlavní oblasti činnosti občanského sdružení.

Společnost má za úkol zlepšení společenského a kulturního života v obci. Tím se rozumí pořádání a spolupořádání akcí místního i regionálního významu. Vytváření příležitostí společného setkávání obyvatel a budování pozitivního vnímání obce a života v ní.

Hlavním úkolem sdružení je předkládání žádostí o poskytnutí dotací z různých dotačních titulů zaměřujících se na regionální rozvoj, ekologii, vzdělávání a kulturně společenský život. Důležitým faktorem v této činnosti je partnerství místních spolků jako Sbor dobrovolných hasičů Pěkov, Sportovní klub Pěkov, Loutkáři a Pěkovské ženy a v neposlední řadě také Města Police nad Metují a soukromého sektoru.

Předseda: Daniel Denygr, Hony

Místopředsedkyně: Ivana Vrbová, Pěkov

Hospodářka: Dana Hoffmannová, Pěkov

Členové výkonného výboru: Milan Kozár, Hony a Ing. Norbert Marel, Pěkov

Revizní komise: Ing. Norbert Marel, Pěkov a PharmDr. Ingrid Kucharová, Hony

 

 Oslavy - 450 let od založení obce Hony - září 2010

img_5470.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vánoční aranžování - 2010 

 p1020790.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Velikonoční aranžování - 2011 

img_4794.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

První adventní neděli 27.11.2011 jsme společně rozsvítili zelenými světýlky vánoční stromek u kaple Panny Marie Pomocné. Následovalo promítání videa z červnových oslav 755 let Pěkova, DVD bylo možno i zakoupit. Nechybělo malé občerstvení.

 

 

 

Lenka Soumarová, Společnost pro rozvoj Pěkova a Honů a osadní výbor pozvaly ve středu 7. prosince 2011 ženy a dívky na předvánoční dílničku ve spolupráci s firmou Rautis - výroba perličkových ozdob. Paní Soumarová předvedla navlékání hvězdiček a andílků ze skleněných perliček staré české výroby z Poniklé a všechny přítomné vyráběly ozdoby na vánoční stromeček i stůl. Velmi vkusná dekorace.

 

 

 

Společnost pro rozvoj Pěkova a Honů, o. s., ve spolupráci s Jaroslavem Soumarem pořádala v pátek 10. února 2012 v 19 hod. v budově bývalé školy v Pěkově cestovatelskou besedu "Putování Pobaltím".  

 

 

V sobotu 8. září 2012 se uskutečnil turistický výlet ve spolupráci s Jaroslavem Soumarem do Stolových hor.

 

V sobotu 15. září 2012 byla na návsi u vodní nádrže na Honech vysvěcena zvonička a prapor. Poté byli přítomní občané a hosté pozváni na sousedské posezení s živou hudbou v restauraci U Generála Laudona.